Plaukimas baidarėmis su vaikais – kaip pasiruošti?

baidarėmis

Savaitgalis, geras oras, jūs, jūsų šeima ir lengvas plaukimas irkluojant baidarėmis, grožintis Lietuvos gamta: upeliais, miškais, nepažintais miesteliais ir kaimais… Skamba kaip tikra vasaros idilė. Tačiau norint susiruošti į žygį su vaikais kyla nemažai klausimų. Ar tokia pramoga šeimai yra saugi? Kaip paruošti vaikus? Dalinamės patarimais, kurie padės suorganizuoti saugų ir smagų plaukimą baidarėmis.

Ar plaukti su vaikais gera idėja?

Daugelis tėvų dvejoja, ar tokios vandens pramogos, kaip baidarės, yra saugios ir jomis galima užsiimti su vaikais. Tiesa ta, kad plaukimas baidarėmis yra aktyvi ir naudinga veikla, kuri padeda daugiau laiko praleisti su šeima, pabūti gamtoje ir lavinti vaikų orientavimosi įgūdžius, fizinę būklę. Tiesiog keliaujant su vaikais reikėtų pasirūpinti papildomomis saugos priemonėmis.

Kokios jos?

  • Įsitinkinkite, kad baidares nuomojanti įmonė turės specialių liemenių ir kitų reikalingų saugos priemonių mažiesiems.
  • Prieš plaukiant baidarėmis paprašykite, kad jų nuomotojai pravestų saugaus plaukimo taisykles.
  • Jei vaikas dar mažas, reikėtų rinktis specialias baidares su vaikiškomis kėdutėmis.
  • Vaikai nuo 6 metų jau gali sėdėti baidarės priekyje, jiems galima leisti irkluoti. Jei yra galimybė, galite paprašyti specialių irklų vaikams.
  • Tikimybė apsiversti ar iškristi iš baidarės kyla tik tuomet, jei elgiamasi neatsargiai. Keliaudami su vaikais į baidarę ir iš baidarės lipkite po vieną, pirmiausia įleiskite vaiką arba priekinį irkluotoją. Taip pat labai svarbu nevartoti jokių svaiginančių gėrimų.
  • Plaukiant baidarėmis pasirūpinkite papildomais sausais drabužiais, kremu nuo saulės, lietpalčiais, kepurėmis, užkandžiais ir visada turėkite geriamojo vandens.
  • Nepamirškite, kad nepriklausomai nuo patirties, gelbėjimosi liemenes privalo dėvėti visi.

Kaip pasirinkti maršrutą?

Planuojant žygį baidarėmis taip pat svarbu tinkamai atrinkti maršrutą ir laiką. Žinoma, Lietuvos orai nėra tokie nuspėjami, kad jūsų pasirinkta diena būtų saulėta, be lietaus ir ne per karšta. Tačiau jei norite ramesnio vienos dienos plaukimo, rekomenduojama rinktis ne šeštadienį, o sekmadienį. Sekmadienis – tai diena, kuomet tikėtina, kad pakeliui sutiksite mažiau keliautojų. 

Keliaujant su vaikais, kad plaukimas baidarėmis nevargintų, labai svarbus tinkamas maršrutas. Reikėtų rinktis upę, kurios srovė nebūtų labai stipri ir būtų lengviau suvaldyti baidarę. Taip pat pirmiems kartams nesirinkite pernelyg ilgo maršruto – pasitikrinkite, kaip vaikai jaučiasi plaukiant baidarėmis, ar jiems patinka, ar jie greitai nepavargsta.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai