[adrotate banner="3"]

Būreliai: kaip išsirinkti?

pasirinkimas

Dainavimas, šokiai, keramika, krepšinis, futbolas, kovos menai… Tai tik keli būreliai vaikams iš milžiniškos jų gausos, siūlomos mokiniams. Natūralu, kad vaikai nori lankyti jų kuo daugiau, bet tam stokojama ir laiko, ir jėgų, ir galimybių. Tad tėvams tenka gana sudėtinga užduotis – padėti vaikui pasirinkti būtent tuos būrelius, kurie naudingiausi, tinkamiausi jam. Pateikiame kelis patarimus, padėsiančius tėvams šioje situacijoje.

Kokią naudą būrelis teikia?

Vaikui išreiškus norą lankyti kelis būrelius, įvertinkite, kokią naudą kiekvienas jų turės.  Būrelis vaikui turi būti ne tik įdomus, bet ir naudingas. Kartais vaikai būrelius renkasi dėl mados, užgaidos, o tėvai į tai investuoja. Tad verta apgalvoti, pasverti alternatyvas ir prioritetą teikti tiems būreliams, kurie bus dabar ar ateityje naudos duosianti investicija.

Kokybė

Didžiulė būrelių paklausa į šią rinką sutraukia ne tik kokybiškų paslaugų teikėjus. Deja. Todėl pasidomėkite būrelio veiklą organizuojančia įmone, mokytojais. Internetas – puiki terpė rasti teigiamų ar neigiamų atsiliepimų, padėsiančių susikurti pirminį vaizdą.

Patogumo kriterijus

Šiame kontekste tikslinga įvertinti laiką ir vietą, kas itin aktualu, jei vaikas yra pradinukas, negalintis pats nuvykti į užklasinės veiklos vietą. Tokiu atveju tėvai turi pasirūpinti jo vežiojimu, o jei tėvai dirba, galimybės labai susiaurėja. Puiki išeitis – būreliai mokykloje.

Renkantis būrelį vyresnių klasių moksleiviui svarbu atsižvelgti, kad būrelio laikas nesutaptų su pamokų laiku.

Vaiko asmenybė, būdas, pomėgiai

Tikriausiai teko girdėti, kad kartais tėvai per vaikus bando įgyvendinti neišsipildžiusias savo svajones, lūkesčius. To skatinami jie primygtinai liepia atžaloms lankyti vieną ar kitą būrelį, neatsižvelgdami į vaiko poreikius. Tokio spaudimo neturėtų būti. Vieni vaikai yra lėtesni, ramūs ir linkę į pasyvias veiklas, kiti – nenustygsta vietoje, dar kiti dievina meną ir t.t. Tad jei vaikui, svajojančiam apie drobę ir teptukus, liepsite lankyti krepšinį (nes tai populiaru, o fizinis aktyvumas itin naudingas), tai vargu ar vaikas jausis laimingas. Tikėtina ir tai, kad pasiekimų lygis bus kur kas žemesnis nei tada, kai vaikas lanko būrelį, kurio veikla artima jam.

Jei sunku apsispręsti…

Ne visi vaikai tiksliai žino, kas jiems patinka ir kokia veikla nori užsiimti. Daugeliui dar reikia atrasti save, o kad tai padarytų, turi išbandyti daug veiklų. Leiskite jiems tai daryti, jei yra galimybė. Lai bando, ieško, patiria ir atranda tai, kas skirta būtent jam.

Visada naudingi

Verta pagalvoti apie tokius vaikiškus būrelius, kurie yra naudingi visiems vaikams, t. y. aktyvų laisvalaikį skatinantys būreliai, pavyzdžiui, sporto, plaukimo, šokių, gimnastikos.

Jautriems, ramesniems, į stresą linkusiems vaikams labai tiks meninės raiškos būreliai, leisiantys realizuoti save, atsipalaiduoti, kurti, pavyzdžiui, tapybos, dramos, muzikos ir pan.

Linkime nepasiklysti vaikų būrelių gausoje, racionaliai įvertinti vaiko poreikius, palyginti juos su galimybėmis ir nauda.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Susiję straipsniai

[adrotate banner="4"]
[adrotate banner="10"]
[adrotate banner="11"]
[adrotate banner="12"]
[adrotate banner="13"]